WSUS andmebaasi haldus

Viimasel kahel või isegi juba kolmel aastal on olnud WSUS teenusega mitmeid erinevaid probleeme. Neid probleeme ma ei hakka siin kohal välja tooma, kuid on kaks asja mida Te peaksite täna ise kindlasti tegema. WSUS teenuse paigaldamine on lihtne, kuid enamasti jäetakse dokumentatsioonist lugemata kaks peatükki. Üks nendest on WSUS andmebaasi puhastamine ja teiseks on andmebaasi indeksite haldus.

Üks tüüpilisemaid probleeme on olnud see, et WSUS teenuse paigaldamisest saadik ei ole käima pandud Server Cleanup Wizard´it .

Kui seda pole kunagi tehtud, siis ühel päeval WSUS konsool enam lihtsalt ei avane. Teiseks probleemiks võib olla see, et WSUS konsool küll avaneb aga seda tegevust ei ole võimalik enam läbi viia. Teenus lihtsalt hangub ära.

Kahjuks ei paku WSUS selle tegevuse ajastamist ja kui Te peate seda igakord käsitsi tegema, siis see kipub jääma lihtsalt tegemata.

Kuidas ma saaksin seda automatiseerida?

Selleks, et see tegevus saaks kindlasti tehtud on meil kaks varianti:

  1. Kasutada Invoke-WsusServerCleanup PowerShelli käsku
  2. Kirjutada oma skript mis teeb sama aga koos raporteerimisega jne

Mõlema variandi puhul võite luua Scheduled Taske mida siis näiteks kord nädalas käivitada.

Variant 1: Invoke-WsusServerCleanup

Looge järgmine PowerShelli script ja salvestage see, kus Te hoiate haldusega seotud skripte. Nüüd on Teil võimalik seda Scheduled Taskis kasutada.

Variant 2: Oma loodud skript

Aastaid tagasi sai kirjutatud vastav skript, mis teeks seda tegevust automaatselt. Kunagi meil kahjuks Invoke-WsusServerCleanup PowerShelli käsku polnud ning antud osa tuli ise valmis kirjutada. Selles skriptis on kaks lisa asja:

  • Loob HTML põhise raporti
  • Vajadusel saate saata HTML raporti emaili peale

Skripti saate alla laadida siit

Peale selle tegevuse on ülioluline ka seadistada omale Ola hallengren´i SQL Server Maintenance Solution lahendus. Seda lahendust saate kasutada Configuration Manageri ja WSUS andmebaasi halduseks.

PS! Loodetavasti olete WSUS andmebaasi paigaldanud päris SQL instantsi, mitte Windowsi WID baasi. Kui keegi või Te ise paigaldasite selle WID baasi, siis soovitan selle üle viia päris SQL instantsi.

Tunnuspilt on võetud siit