TPM 2.0 ja BitLocker

27. septembril saab korraldatud Get Current and Stay Current Windows 10 teemaline seminar ja selle seminari jooksul peamiselt räägin lähemalt, kuidas Windows 10 versiooniuuendusi paigaldada keskselt.

Selles postituses tahaksin ma veel kord üle mainida, et kui te tegelete endiselt veel Windows 7 paigaldustega, siis kindlasti tehke seda UEFI hübriid konfiguratsioonis. See teeb Windows 10 migratsiooni projekti Teile tulevikus tunduvamalt lihtsamaks. Erinevate riistvara tootjatel on need seadistused erinevad aga tehtavad.

Kui Teil on veel lisaks seadmed ka TPM 2.0 versiooniga, siis need seadmed peavad kõik olema juba UEFI hübriid või täis UEFI, et seadmes saaks üldse BitLockerit aktiveerida. See käib nii Windows 7 ja Windows 10 kohta. Riistvara tootjad küll lubavad TPM versiooni alandada aga seda ma ei soovitaks teha. Alates Windows 10 1703 / 1709 saate Te edukalt MBR partitsioonid ringi konventeerida GPT peale ja sisse lülitada UEFI, Secure Boot jne BIOSis.

Kõigest sellest räägin ma ka lähemalt 27. septembril toimuval seminaril. Kui ei ole veel ennast kirja pannud, siis on veel võimalust.