Millal minu kollektsioonid uuenevad Configuration Manageris?

  1. veebruaril saab korraldatud Configuration Manager Back to Basics: Tagasi Algusesse seminar. Kui on aega ja võimalust, siis tulge kohale.

Üks mitmetest põnevatest teemadest millest seminaril juttu tuleb on kollektsioonide loomine ja nende haldamine. Vaadates erinevaid kliendi projekte, kus me oleme teinud Configuration Manageri keskkondade ülevaatusi, siis ikka ja jälle kerkivad ülesse probleemid just kollektsioonidega. Enamasti seadistatakse kollektsioonide uuendamine hästi tihedaks ja kui kollektsiooni päring on ka halvasti kirjutatud, siis see mõjub kogu keskkonnale äärmiselt halvasti. Mõned kliendid on kurtnud, et seadme tekkimine teatud kollektsioonidesse võtab liiga palju aega jne.

Kui Te olete igakuiselt loonud uusi kollektsioone või Te alles saite Configuration Manageri keskkonna administraatoriks, siis on Teil võimalust kasutada sellist tööriista nimega CEViewer. CEViewer on tööriist mille abil saab teada millal kollektsioonid on uuenenud, palju liikmeid on muutunud ja palju näiteks ühe kollektsiooni uuendamine aega võttis.

CEViewer kollektsioonide raport

Kõige olulisem on nendest Run Time ja Percent tulbad. Run Time näitab ära milline kollektsioon võttis kõige rohkem aega uuendamiseks. Sealt saab teha juba mitmeid järeldusi!

Kui Teil on suur keskkond paljude klientidega, siis on ülioluline, et kollektsioonid oleksid uuendamiste osas korras.

 

CEViewer puhul on tegemist tasuta tööriistaga mille saate alla laadida siit. Seda tööriista võiksite käivitada kord kuus või vähemalt kord kvartalis, et veenduda keskkonna optimeerituses.

 

Kui on abi vaja Configuration Mangeri keskkonna ülevaatusel, siis võib julgelt ühendust võtta.

Tunnuspilt on võtud siit