Configuration Manageri päringud skripti sisendina

Igakuiselt erinevaid PowerShelli skripte kirjutades on alati üks küsimus, mis peast läbi käib: Kas seekord saab mõne asja lihtsamini lahendada, kui viimasel korral?

Kui igapäevaselt Configuration Manageri haldusega tegeleda, siis seal on meie jaoks terve hulk informatsiooni mida me saame läbi konsooli või raportite tarbida. Vahel on meil selle informatsiooni põhjal vaja teha täiendavaid lisategevusi nt kas miskit kontrollida või korda teha. Vahel olen selle jaoks teinud eraldi CSV või TXT fail ja siis seda informatsiooni PowerShellis kasutanud.

Mingi hetke aga lisas Microsoft Configuration Manageri PowerShelli moodulisse sellise käsu nagu Invoke-CMQuery. Invoke-CMQuery käsuga on Teil võimalik käivitada samu päringuid, mis Teil asub Queries all.

Siit on Teil muidugi võimalik neid käivitada käsitsi aga kui Te soovite ehitada automaatset protsessi mingi tegevuse jaoks, siis meil on võimalus seda teha ka läbi PowerShelli.

Selles postituses võtame päringu nimega All Non-Client Systems päringu, ehk päring mis näitab meile masinaid kus on puudu Configuration Manageri agent.

Väljund PowerShellis:

Selleks võite luua eraldi kausta nimega PowerShell ja sinna lisada kõik administratiivsed päringud, mis on seotud väljundi andmisega PowerShelli skriptidesse.

Edu automatiseerimisel!

Tunnuspilt on võetud siit