Configuration Manager ei ole surnud, pilv on äge!

David “DJAM” James, SCCMi arhitekt otse Microsoftist Eestis

David James aka DJAM oli siin!

David James ja Eesti SCCM gurud

Selle aasta tähtsaim sündmus keskhalduse kommuunile on nüüd toimunud. Aasta alguses sai Back To Basics seminari käigus kutse tehtud ja 11. oktoober osales 55 Eesti SCCM guru David Jamesi seminaril, kus nagu peale seminari osalejatelt kuulda oli “saadi vastused kõikidele küsimustele”.

Esmalt tänu Davidile, kes leidis aega Eestisse tulla ja oli valmis rääkima enda loodud tootest, mis Eestis on ka kõige kastutatavam keskhalduse süsteeme. Seda näitas ka fakt, et kohal oli väga palju IT spetsialiste suurettevõtetest ja riigiasutustest. Isegi mõned väljaspool Eestit!

Jagan nüüd veidi enda ja osalejate mõtteid Back To Basics: David James edition-ilt

Vastused otse allikast

Üks osalejate olulisemaid võimalusi oli anda ise SCCM-i kasutajana toote direktorile tagasisidet, teades, et see jõuab ka kohale. David andis pilguheite sellele, mis tulevik toob, muuhulgas näiteks:

  • Targem pilv. Vastavalt telemeetriale hakatakse tegema automaatseid otsuseid inimese sekkumiseta. Kui kõik on hästi, siis paigaldusega jätkatakse, kui ei, siis pannakse asi seisma.
  • Pilv annab uusi võimalusi, mida ennem polnud võimalik saada.
  • Vastavalt vajadusele saab kasutada rohkem ressurssi. Telemeetria alusel võimalik teha targemaid ja paremaid otsuseid.
  • ConfigMgr ei ole aeglane tigu vaid järjest enam liiguvad paljud tegevused reaalaega, ehk siis saab infot kohe.
David James ja Kaido Järvemets

Toon välja ka mõne osaleja mõtted, mis silma jäid:

  • Sain täpsemalt teada, kuidas arendustöö rakenduse taga toimub ja mis protsesse on vaja läbida.
  • Moore’s law on meie väljakutse.
  • Sain teada, kuidas MS toimib, millised meetodeid enda töös ära kasutada ja õppisin tundma uusi featureid ja edasiarendusi ning ideed edastan oma SCCM tiimile.
  • SCCM ei sure ära ja telemeetria on oluline;
  • SCCM jääb alles ja areneb – ei asendu Intunega ega Cloud Management Gateway’ga.

Et veel rohkem ühte päeva mahutada, oli suurepärane võimalus kuulata ka Patch My PC asutaja Justin Chalfanti, kes rääkis lähemalt kolmanda-partei toodete turvauuenduste lahendusest. Ning sain ise rääkida internetipõhiste klientide haldusest.

Justin Chalfant, Patch My PC

Oli väga huvitav näha, kuidas Davidi asju näeb – ilmselt kõik soovivad sellist lähenemist ka oma ettevõtetesse. See oli ka hea pilguheit sellele, kuidas nad USA-s igapäevalt asju arendavad, milliste väljakutsetega peavad silmitsi seisma ja mida toob tulevik. Loodetavasti tänu sellele kõrgetasemelisele seminaripäevale saime kõik paremaks ja targemaks ning tänaseks on juba kuuldu-nähtu praktikasse pandud.

Vaata rohkem seminari pilte siit.

Kogusime osalejatelt ka soovitusi järgmisteks Back To Basics seminarideks ja hommikuseminarideks. Suur tänu kõigile, kes vastasid, järgmised ideed on juba olemas ning kohe, kui rohkem infot, jagame seda siin blogis või Facebookis.